دانلود آهنگ جدید - پرس سانگ

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

صحبتی با نیما وارسته (تنظیم کننده)

18 آذر 1391
1,206
بدون نظر

   نیما وارسته: آلبوم بنیامین بازار راکد موسیقی را تحت تاثیر قرار می دهد…

 نیما وارسته

نیما وارسته از به پایان رسیدن مراحل ساخت آلبوم‌های در دست تولیدش خبر داد و در این رابطه گفت: چند آلبوم را به صورت همزمان در دست ساخت دارم که تقریبا دارند مراحل پایانی خود را طی می‌کنند. به گفته وی آلبوم‌هایی با صدای بنیامین بهادری، سهراب پاکزاد، پیام صالحی، ثمین وطن دوست، محسن همتی و وحید حامد را در دست ساخت دارد.

ادامه خبر در ادامه مطلب…

وی با اشاره به اینکه هنوز عنوانی برای هیچ یک از این آلبوم‌ها انتخاب نشده، به موسیقی ما گفت: بعضی از این آلبوم‌ها رو به اتمام است که از این میان می‌توان به آلبوم‌های محسن همتی و ثمین وطن دوست اشاره کرد. در آلبوم بنیامین به همراه یکی دیگر ا زدوستان تنظیم کننده به تنظیم قطعات اقدام کرده‌ایم. این در حالی است که تنظیم آلبوم‌های دیگر را به تنهایی انجام داده‌ام. آلبوم جدید بنیامین مراحل ساخت خود را به پایان رسانده و به محض آماده شدن به بازار می‌آید.

به گفته این تنظیم کننده، آلبوم بنیامین بهادری تا اواخر سال ۹۰ راهی بازار خواهد شد. تمامی قطعات بنیامین بهادری را خود وی ساخته است در تنظیم فرشاد فارسیان و نیما وارسته حضور مشترک دارند.

به گفته وی آلبوم ثمین وطندوست، فرزند خواننده کلاسیک ایران رشید وطن دوست نیز به زودی ساخت خود را به پایان می‌رساند. طبق شنیده‌ها قرار بود رشید وطن دوست در این آلبوم پسرش را همراهی کند ولی به گفته رشید وطن دوست این اتفاق تا این لحظه نیفتاده است.

آلبوم «حس ۲» با صدای پیام صالحی نیز با تنظیم‌های این تنظیم کننده در مرحله پایانی است و تا اواخر سال منتشر می‌شود. وارسته در ادامه یادآور شد: آلبوم سهراب پاکزاد نیز یکی دیگر از آلبوم‌هایی است که من تنظیم آن را انجام داده‌ام.

وارسته پیش از این گفته بود: تصمیم گرفته‌ایم در این آلبوم جدید اصلا اسلو کار نکنیم. چرا که قطعات ریتمیک‌تر موثر‌تر و پرطرفدار‌تر بوده‌اند.

این نوازنده ویلون درپاسخ به اینکه کارکردن همزمان برای چند خواننده مشکلی برای او به وجود نمی‌آورد، گفت: این اتفاقی است که ممکن است برای هر کسی بیافتد. ولی من ‌‌نهایت سعی‌ام را کرده‌ام که وارد این ورطه نشوم. سعی‌ام این بوده که روزهای هفته را طوری تقسیم کنم که هر روز را برای یکی از آلبوم‌ها کار کنم تا تداخلی به وجود نیاید و قطعات شبیه هم نشوند. سعی کرده‌ام مولفه‌های خودم را داشته باشم. ضمن اینکه هر یک از این آلبوم‌ها توسط آهنگساز خودش ساخته شده و فضاهای آن‌ها از هم متفاوتند و همین تفاوت در ساختار منجر به تفاوت در تنظیم و… نیز می‌شود.

وی همچنین گفت: درتنظیم قطعات این آلبوم‌ها هم از الکترونیک استفاده کرده‌ام و هم از سازهای زنده و در واقع از هر دوی این‌ها در کنار هم بهره گرفته‌ام.

وارسته که نسبت به آلبوم بنیامین خوشبین است در این رابطه گفت: فکر می‌کنم آلبوم بنیامین، آلبومی است که حرف برای گفتن دارد و مطمئنم که بازار موسیقی را که در حال حاضر راکد است تحت تاثیر قرار دهد. اینکه از بازار موسیقی به عنوان یک بازار راکد حرف می‌زنم صرفا به این دلیل است که آهنگ خوب در آن نمی‌شنویم. ممکن است آهنگ خوب هم وجود داشته باشد ولی ما نشنیده باشیم. ولی از همین حالا خیال همه را راحت می‌کنم که آلبوم بنیامین یکی از آلبوم‌های خوب امسال خواهد بود.

دریافت فایلبرچسب ها

مطالب مشابه