کنسر محسن یگانه خوب خودتو نشون دادی

کنسر محسن یگانه خوب خودتو نشون دادی

کنسرتی به یادماندنی از چهره محبوب این روزهای موسیقی؛ محسن یگانه
خوب خودتو نشون دادی...
پرس سانگ - مستانه راد: کنسرت ۱۹ اسفند محسن یگانه از یک جهت خیلی مهم بود و آن این بود که در طول این مدت محسن یگانه زیر فشار انواع واقسام شایعات و اتهامات پیرامون آهنگسازی‌اش مواجه بود . جمعه با هجوم هواداران و علاقه مندان این خواننده به برج میلاد شاید یک جور لشگرکشی طرفداران این خواننده محبوب را شاهد بودیم که البته با یک اجرای به یادماندنی و کم نقص به پایان رسید. با هم گزارشی از این کنسرت را مرور می‌کنیم:

*از آنجایی که ما عادت داریم که مراسممان همیشه با تاخیری طولانی شروع شود کنسرت جمعه شب محسن یگانه هم از این قاعده مستثنی نبود و مراسم با تاخیری تقریباً ۳۰ دقیقه‌ای کار خود را شروع کرد. در سالن اصلی برج میلاد جای سوزن انداختن نبود و تقریباً همه صندلی‌های سالن و بالکن پر شده بود. از صدای سوت و جیغ و فریادهای «محسن، محسن» به راحتی می‌شد فهمید که خواننده گرگانی پاپ ایران چقدر میان مردم هوادار دارد و محبوب است. گروه یگانه به سرپرستی «علی ثابت» که او هم طرفداران خاص و انبوه خودش را داشت وارد شدند و نکته‌ای که در‌‌ همان نگاه اول توجه‌مان را جلب می‌کند لباس‌های متحد‌الشکلی بود که برای اولین بار گروه یگانه آن را به تن کرده بودند؛ پیراهن و شلوار مشکی که با سرآستین‌های ساتن قرمز خیلی به چشم آمد. «علی ثابت» هم با کت و شلواری سفید براق پشت پیانو‌اش نشست و برخلاف همیشه اولین قطعه‌ای که نواخته شد ترانه‌ای که مربوط به سال‌ها پیش و از اولین آهنگ‌های محسن یگانه بود که در زمان خودش خیلی ترکاند یعنی ترانه «آخه دل من». با شروع این آهنگ یگانه از میان مردم روی استیج آمد و صدای کرکننده سوت و جیغ مردم باعث شد که یگانه نتواند خیلی خوب صدای موسیقی را بشنود و همان‌طور که یکی از گوش‌هایش را گرفته بود از شدت این همه تشویق متعجب شد و لبخندی رضایت مندانه‌ای روی لبش نقش بسته بود.

* اما نحوه لباس پوشیدن محسن یگانه هم تغییر فاحشی نسبت به گذشته داشت او این بار ظاهری متفاوت و البته جذاب‌تر از همیشه در کنسرت حاضر شد و سعی کرده بود که تناسب رنگ لباس‌هایش را کاملاً رعایت کند. تنها می‌ه‌مان مهم سئانس اول «شاهین آرین» خواننده جوان تیتراژ سریال «سایه روشن» بود که با تاج گلی که گوشه صحنه گذاشته بود به همراه همسر و فرزند کوچکش در این کنسرت حضور داشت. یگانه هم که گویا رفاقتی نزدیک با این خواننده دارد و درآلبومی که قرار است از این خواننده به بازار بیاید با او همکاری و کمک کرده اواسط مراسم او را به مردم معرفی کرد و از گلش بسیار تشکر کرد.

* اما هیچ چیز نمی‌توانست مثل قطعه ریتمیک «آی خدا دلگیرم ازت» سالن میلاد را تکان بدهد. این قطعه که یکی از پرطرفدار‌ترین آهنگ‌های یگانه است با ضرب مخصوص و نفس‌برش خوانده شد و حس جالبی به همه کسانی که عصر جمعه در سالن اصلی حضور داشتند داد. یکی دیگر از اتفاقاتی که در این کنسرت نظر اغلب افرادی را که به دیدن استیج تسلط داشتند جلب کرده بود چهارپایه چوبی کوچکی بود که کنار پای علی ثابت قرار داده شده که روی آن چند بطری آب معدنی بود و بعد از اجرای هر قطعه یگانه به سمت آن می‌رفت و آب می‌خورد. البته متوجه شدیم که گویا یگانه پیش از این کنسرت گلو درد شدیدی داشته که به خاطر آن پایش به بیمارستان هم کشیده شده و و آمپول هم زده. اما نکته اصلی ماجرا در این بود که به واسطه اجرای بی‌نقص یگانه در دوسئانس روز جمعه هیچ کس حتی به ذهنش هم خطور نمی‌کرد خواننده‌ای که اینقدر با نشاط روی استیج بالا و پایین می‌پرد و صدایش را زیر و بم می‌کند ساعتی پیش در بیمارستان بوده، البته خود یگانه هم در فاصله بین دو قطعه رو به هوادارانش گفت: «درسته که من حالم زیاد خوب نیست اما شمارو که می‌بینم خیلی خوشحالم.»

* شاید یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شد آلبوم «رگ خواب» اینقدر مورد توجه قرار بگیرد آهنگسازی‌های متفاوت با روال همیشگی یگانه بود، نمونه واضحش هم ترانه سوم این آلبوم یعنی «آدما کلاً دو دسته‌اند» که کاملاً منفک از سبک این خواننده است و به همین خاطر روز جمعه درست قبل از اینکه این قطعه را اجرا کند گفت: «خیلی‌ها به خاطر این‌ آهنگ من را مورد انتقاد قرار دادن ولی من این ترانه رو دوست دارم و براتون اجرا می‌کنن چون اصولاً آدما دودسته‌اند!» و جالب اینجا بود که یگانه که این روز‌ها دل پری از بعضی از رسانه‌ها به خاطر اکاذیب و اتهاماتی که به او روا داشته‌اند دارد موقع خواندن این جملات: (یکی سادست مثه من همش فکر دیگرون، یکی زرنگه مثه تو، تو نخ کندن از این و اون) مدام به خودش اشاره می‌کرد تا مظلومیتش را اثبات کند!

* یگانه که قبل از اجرای هرترانه‌ نظر هوادارانش را می‌خواست پرسید که: «اونایی که دوست دارند سکوتو بخونم دست بزنند.» همان‌لحظه بود که حتی یک نفر هم در سالن نبود که با تمام قوا دست نزند و همین شد که با اجرای «سکوت» محسن یگانه سالن اصلی برج میلاد روی هوا رفت! از دیگر قطعه‌هایی که خیلی مورد توجه قرار گرفت «نباشی» و «بار وبندیلو ببند» بود. البته یگانه یک سورپرایز ویژه هم داشت: «می‌خوام یه عیدی شایدم بشه گفت یه هدیه بهتون بدم که با خاطره خوبی از این سالن بیرون برید، می‌خوام یکی از قطعه‌های آلبوم «حباب» را براتون اجرا کنم که البته هنوز هیچ نامی براش انتخاب نکردم. احتمال داره که وسطاش شعرو یادم بره ولی براتون اجراش می‌کنم.» و بعد از آن گروه شروع کردند به نواختن و آهنگی که شنیدیم قطعه‌ای شاد بود که شعر قابل توجهی داشت. همزمان با اجرای این قطعه در اقدامی جالب شعر آن هم روی پرده LED نقش بسته بود: «خیلی دلم ازت پره، بدجوری از تو دلخوره، یه روز تلافی می‌کنه، دل از دل تو می‌بره، قلبمو پس فرستادی، خوب خودتو نشون دادی، من خودمم خسته شدم پاشو برو تو آزادی» مردم هم که گویا هنوز هیچی نشده با این قطعه ارتباط برقرار کرده بودند پس از آن از یگانه خواستند که دوباره آن را اجرا کند که یگانه در پاسخ به ان‌ها سورپرایزی دیگر را رو کرد و گفت: «لینک دانلود این قطعه را از امشب در اینترنت می‌ذاریم که بتونید به صورت رایگان با خیال راحت دانلود کنید؛ این دیگه حق کپی رایت و اینا نداره!»

*در سئانس دوم این کنسرت هم یکی از چهره‌های شاخص موسیقی پاپ یعنی «بهنام صفوی» به سالن آمد و به همراهش شهاب رمضان هم وارد شد. کنسرت یگانه در سئانس دوم چندبرابر پرشور‌تر از سئانس اول برگزار شد و خیلی از میهمانان ویژه این مراسم از این همه استقبال متعجب شده بودند و همین باعث شد که سئانس دوم هم مثل سئانس اول ۱۰ دقیقه بیشتر طول بکشد و قطعه «سکوت» هم دوبار خوانده شود. در بک استیج هم عکس‌های اصلی علی ثابت و محسن یگانه به همراه گروه‌شان برای آلبومی که قرار است اردیبهشت ماه وارد بازار شود گرفته شد و جمعه شب برج میلاد بدون هیچ اتفاق بدی با خوبی و خوشی تمام شد.

منبع : اختصاصی سایت موسیقی ما
1,233 بار
21 آذر 1391
نظرات

بستن